Responzivní design menu

Kategorie
Menu
Nahoru

KREATIVNÍ TVOŘENÍ - NÁVODY / Druhy KŘIŠŤÁLOVÝCH PRYSKYŘIC

V současné době existuje velké množství pryskyřic, které si berou název "KŘIŠŤÁLOVÉ" a přitom se od té, kterou používáme pro naše tvoření velmi liší, nebo se nedají použít. 

V našem článku si je ZJEDNODUŠENĚ představíme:

V prvé řadě musíme rozlišovat samotný základ pryskyřice. Rozlišujeme dva druhy:

- epoxidová pryskyřice
- polyesterová pryskyřice

Polyesterové pryskyřice jsou velmi kvalitní, existují i úplně čiré, ale mají spoustu nevýhod. V prvé řadě silně zapáchjí, což může dělat potíže v interieru domova - např. Polylite 32032 od firmy Spolchemie (jinak velmi kvalitní pryskyřice), nebo např. Creartec, EfkoXOR které navíc po zatvrdnutí trvale lepkají. Do této skupiny patří i Polyester lamit, který ale není průhledný. Pro kreativní tvoření příliš nedoporučujeme, ale pro výrobu laminátů se hodí zejména pro rychlé vytvrdnutí. Jejich velkou výhodou je nízká cena.

Epoxidové průhledné pryskyřice jsou sice dražší, ale zápach při práci je minimální, vytvrzení je delší - výhoda pro vyprchání bublin a dobu zpracování a nemalá výhoda je v tom, že mají minimální smrštivost. Do této skupiny se řadí nejkvalitnější pryskyřice - např. GÉDEO, Cleopatre a také pryskyřice Tiffany Klasic, Tiffany Zatékavá a Tiffany Stále pružná. Nebo například nažloutlá HAVELpol 4. 

V našich testech se nejlépe osvědčily pryskyřice Tiffany, jednak pro svou příznivou cenu a zejména vysokou kvalitu a dokonalou průhlednost a čistotu.

EXISTUJÍ i jiné materiály, které mají vynikající vlastnosti, ale jsou neprůhledné, nebo příliš drahé.

Nebyly nalezeny žádné výrobky.

Kategorie