Responzivní design menu

Kategorie
Menu
Nahoru

KREATIVNÍ TVOŘENÍ - NÁVODY / Jak vyrobit mýdlo s barevnými detaily

Návod aktualizován 20. 9. 2015

V současné době je na trhu velké množství forem na mýdla. Pokud se ale snažíme jednotlivé detaily vytvořit různými barvami, máme problém, jak do tenkých zákoutí formy barevné mýdlo dostat a přitom "nezašpinit" okolí. Na to jsme našli jednoduchou metodu. Pomocí injekční stříkačky to jde velmi snadno. Navíc, stříkačka snese teploty do 100°C a mýdlo mít vyšší ani nemůže.

Od roku 2015 máme konečně v nabídce pigmentové barvy určené přímo do mýdel které se neprolínají. Tento návod byl vytvořen dříve, proto byly použity rozpustné barvy. Na níže uvedených fotografiích je možno vidět již začátek prolínání, neboť byly pořízeny několik týdnů po jejich zhotovení a začátek prolínání je na nich vidět. Návod na mýdla vyrobená s pigmentovými barvami je možno shlédnout na těchto stránkách ZDE.

Komponenty na výrobu mýdel najdete na našich stránkách www.svicky.net a pigmentové barvy ZDE.

Potíž je ale v tom, že pokud necháme jen chvilku navíc mýdlo ve stříkačce, může v ní zatuhnout a vypadá to, že je zničená. Musíme tedy po každém použití mýdlo vystříknout zpět do kastrólku a několikrát nasát a vysát teplou vodu. Abychom tento úkon nemuseli dělat přehnaně často, naskládáme si formy vedle sebe a zaplníme je např. červenou. Následně pak ostatními barvami.

 

Stříkačky mějte i po propláchnutí neustále v misce s teplou vodou. A pokud se nám i přesto stane, že zapomeneme a mýdlo ve stříkačce zatuhne, stačí ji celou ponořit do horké vody. Mýdlo se roztaví a můžeme ji používat dál.

     

 

 

Nebyly nalezeny žádné výrobky.

Kategorie