Responzivní design menu

Kategorie
Menu
Nahoru

KREATIVNÍ TVOŘENÍ - NÁVODY / Návod na obrázek ze sušených rostlin

K tomuto návodu můžeme využít rámeček, který jsme si vyrobili podle předcházejícího návodu, ale raději použijeme širší lišty. Můžeme si také zakoupit hotový rámeček, například ZDE. Pokud máme rámeček pro formát A4, použijeme čtvrtku tvrdého papíru na kreslení. Můžeme ale použít i jiné papíry, ruční papíry a pod. Zde také najdete květinky a listy z ručního papíru které můžeme použít dále.

Nejprve si navrhneme kompozici. Následně všechny díly zespodu opatříme kapkami samolepkového lepidla, které rozetřeme a necháme zprůhlednět. Po té rostlinky postupně přilepujeme.

  

Pokud některé rostlinky moc nedrží, nevadí, přitlačí se následným sestavením obrázku. Následně uřežeme z pěknějšího kartonu obdélník velikosti skla a po té ještě z pevného kartonu stejný rozměr. Pěknější karton opatříme opět rozetřenými kapkami samolepkového lepidla a necháme zprůhlednět. Následně na něj čtvrtku s rostlinkami přilepíme, doprostřed, aby přečnívající okraje kartonu byly na všech stranách stejně široké.

  

Nyní vložíme do rámečku sklo, obrázek s nalepeným kartonem a následně ještě pevný karton. Protože je vrstva rostlinek poměrně tlustá, je lepší zezatu připevnit lišty, např. ZDE, aby vše drželo pevně pohromadě. Do lišt je lepší nejprve vyvrtat tenké dírky, aby při zatloukání hřebíčku nepraskly. Ostatní kování najdeme ZDE.

Nebyly nalezeny žádné výrobky.

Kategorie