Responzivní design menu

Kategorie
Menu
Nahoru

KREATIVNÍ TVOŘENÍ - NÁVODY / Návod na výrobu tenké svíčky z forem na ozdoby

Veškeré komponenty k této technice je možno zakoupit v našem e-shopu www.svicky.net.

K této technice s výhodou využijeme forem na ozdoby - např. ZDE. Výroba je velmi jednoduchá a zvládne ji i začátečník. Nejprve si do poloviny tloušťky formy nalijeme roztavenou parafínovou svíčkovou směs. Je to směs parafínu se stearinem, aditivem nebo Kera+. Podrobný návod na přípravu směsi najdeme na těchto stránkách pod odkazem "Návody na ruční výrobu svíček - základní návody" a následně pododkazu "Výroba svíček do forem". Můžeme také zakoupit hotovou svíčkovou směs např. ZDE. POZOR!!! Voskovou směs musíme nalívat při maximální teplotě 80°C, při vyšší by se forma zkroutila a zničila. Teplotu měříme teploměrem na zavařování, nebo vpichovým teploměrem např. z nabídky ZDE. Následně si do horkého vosku ponoříme knot o tl. 8 - 20 mm z nabídky ZDE a mezi prsty ho necháme vytvrdnout.

 

Nyní jej položíme na vytvrdlou polovinu svíčky a zalijeme po vrchní plochu formy. Uděláme i malý "kopeček", protože parafín se tuhnutím smršťuje a svíčka by pak byla moc tenká.

   

Aby svíčka stála, vyrobíme si podstavec. Do nějakého kelímku nalijeme cca 0,5 cm parafínové směsi, necháme zavadnout a svíčku do ní "zapíchneme".

 

V poslední fázi svíčku nazdobíme barvičkami a fóliemi na svíčky, můžeme nakoupit rovněž na stránkách www.svicky.net. 

 

Formy na ozdoby na svíčky ale můžeme využít na spoustu dalších dekorací:

 

 

Nebyly nalezeny žádné výrobky.

Kategorie