Responzivní design menu

Kategorie
Menu
Nahoru

KREATIVNÍ TVOŘENÍ - NÁVODY / Opracování břidlice, šperky z břidlice

Veškeré komponenty pro tuto techniku najdete na stránkách www.svicky.net , nebo konkrétněji ZDE, nářadí pak ZDE. Tenké lístky břidlice zde ale zatím nenajdete. Pracujeme na jejich vyhledávání a budou k dostání v průběhu jara 2014.

Opracování břidlice je poměrně jednoduché, neboť je velmi měkká. Řezat se dá přímočarou pilou s listem na kov nebo lupínkovou pilou. V obou případech je nutno řezat velmi zlehka a velmi pomalu. V případě lupínkové pily je nutný středně hrubý list a řezet skutečně velmi pomalu. Pokud by se totiž lístek přehřál, rychle by se zničil. Výhodou této pily je, že je možno dělat i ostré oblouky a pod. Vhodné může být v průběhu řezání občas břidlici namočit. Před řezáním je nutno vyvrtat otvor, provlíknout jím list a začít řezat.

Vrtat se dá vrtačkou s vrtáky na kov nebo universálními.

Brousit a pilovat můžeme pilníky na kov, jehlovými pilníky a pod. Leštit ručně nebo brusnými nástroji. Dá se vyleštit do vysokého lesku. Postup leštění je v použití smirkových papírů postupně od hrubší do nejjemnější hrubosti. V závěru doleštíme flanelem. V kombinaci se sklem, korálky (ZDE), kovem (např. ZDE), drátky (ZDE), nebo se dřevem, se z něho dají vyrábět krásné šperky i dekorační předměty.  

 

Nebyly nalezeny žádné výrobky.

Kategorie