Responzivní design menu
Responzivní design menu
Veškeré komponenty pro tuto techniku najdete na stránkách www.svicky.net , nebo konkrétněji ZDE.
K technice ART CLAY byly vydány 2 knihy. Můžete je najít ZDE, nebo ZDE.
Nyní zde uvedeme stručný popis jednotlivých druhů výrobků a základní techniky. na Youtube můžete shlédnout spoustu videí, bohužel ale všechny v angličtině http://www.youtube.com/results?search_query=art%20clay&sm=1 . Jsou zde ukázané i další postupy, např. s využitím otisku textur a pod.
Veškeré materiály k této technice můžete vidět (ale i zakoupit) ZDE.
Existují 3 formy plastické hmoty - pevná - v konsistenci plastelíny, pasta, dodává se v kelímku a je řidší a třetí varianta je ve stříkačce. Všechny tyro hmoty se dají ředit vodou.
Jako první si popíšeme výrobu lístku (např. náušničky):
Do mističky si dáme trochu pasty, kterou mírně zředíme vodou asi di konsistence smetany. Venku si někde utrhneme pěkný lístek a na spodní stranu naneseme štětcem pastu. Necháme uschnout, naneseme další vrstvu a takto to opakujeme tak dlouho, dokud není vrstva tlustá cca 1 - 1,5 mm. Mezitím si stočíme očko ze stříbrného drátku (pozor! musí to být stříbro 99%, které snese výpal) přičemž jedna strana zůstane delší asi o 3 mm. Tu potom na konec přilepíme kouskem stříbrné pasty. Po té dokonale vysušíme, např. na radiátoru. Nakonec oba lístky položíme vedle sebe na žáruvzdornou podložku - např. šamotovou cihlu (různé druhy se dají koupit ve stavebninách) a vypálíme plynovou pistolí do červeného žáru. Po té vyleštíme drátěným kartáčkem s jemnějšími drátky.
Jako další si řekneme jak vyrobit šperk se skleněnýmo korálky:
Nejprve si na papír namalujeme tvar šperku. Následně si vyválíme válečky a pospojujeme k sobě, pokud by to nešlo, je možno obě slepované hrany navhčit štětečkem vodou, rozetřít do jemné kašičky a připojit k sobě. Po té si stočíme hlavní očko ze stříbrného drátku 99% a zapíchne do místa, kde bude následně řetízek. Nyní nás čeká komponování korálků Ty navlékneme na stříbrný hřebíček (nemusí být 99°). Na druhou stranu navlékneme stříbrnou kuličku (pokud nemáme, dopředu si ji vyrobíme z plastické hmoty a vypálíme). Hřebíčkem si také uděláme dírky do šperku a do těch pak po vypálení navlečené korálky zapíchneme a přilepíme lepidlem na kov, nebo např. silikonem v kartuši.
Nyní si uděláme jednoduché kuličky:
Vyrobíme si papírovou kuličku, nebo se také dá koupit hotová. Napíchneme si ji například na delší jehlu a ze stříkačky začneme vytlačovat stříbrnou hmotu. postupně ji tak "omotáme" celou. Na stříkačky existují 3 druhy špiček, každá má jinou tloušťku. Nakonec vypálíme hořákem, přičemž papírová kulička uvnitř shoří.
Jak se vyrobí další šperky ji popíšeme již stručněji:
V případě šperku si rovněž nejprve nakreslíme několik motivů, jak by měl šperk vypadat. Vybereme ten nejpěknější. Ze hmoty si pak vyválíme tenký válečet a stočíme podle našich představ. Mezi to pomocí stříkačky naneseme "síťku". Na rubovou stranu pomocí pasty přilepíme stočený plíšek ze stříbra 99%, vysušíme a vypálíme. Do některého oka pak dodatečně můžeme vlepit skleněný kamínek a pod.
Výroba prstýnku je opět kombinací předchozích návodů. Pokud si ze stříkačky vytlačíme několik tenkých "hadů", můžeme je pak stáčet do spirálek a pod. Perličku pak přilepíme do předem vytvarovaného lůžka.
Tvorba webových stránek – AiVision, s.r.o. | Redakční systém AiPublisher