Responzivní design menu

Kategorie
Menu
Nahoru

KREATIVNÍ TVOŘENÍ - NÁVODY / Aplikace LED diod do svíček - svíčky měnící barvu / Starší postup aplikace LED diod - s plíškem

Aplikace led diod do svíček je trochu složitější, proto zde uvádíme postupy. Nabízíme postup starší - s plíškem, nebo novější - s plechovou trubičkou, která je nyní k LED diodám dodávána. Oba jsou stejně složité, novější návod je "efektnější", ale pro úplnost uvádíme i návod starší. Doporučujeme používat jeden z těchto postupů, neboť Vám ušetří spoustu práce a neúspěchů při instalaci světelného kabelu.

Nástroje a komponenty pro tuto techniku najdete na našich stránkách www.svicky.net nebo konkrétněji ZDE

Je nutné, aby svíčka přestala hořet několik mm nad „strojkem“, jinak by vlivem tepla mohlo dojít k explozi diod. Tento požadavek jde snadno splnit, pokud bude knot ukončen nad „strojkem“ a zamáčknut v plíšku. Takto správně sestavenou svíčku lze bez obavy prodávat i dalším, neinformovaným osobám.

1.    Vytvrdíme si knot a zamáčkneme do plíšku společně se světelným kabelem. Pozor – seštípneme pouze knot, světelný kabel jen lehce, aby se nepoškodil.
2.    Odlijeme svíčku, přičemž namísto knotu vložíme do formy silnější drát. Používáme směs s aditivem, nikoliv stearinem, aby byla zajištěna co největší průsvitnost svíčky. V okamžiku, kdy se začne parafín vlivem smršťování propadat, nedolíváme, ale vytvoříme pro „strojek“ kapsu dostatečné hloubky. 

  

3.    Jakmile svíčka téměř úplně zatuhne, vyndáme pomocí kleští drát a nasuneme společně knot a světelný kabel. Musí být bezprostředně vedle sebe. Tato manipulace je asi největším „oříškem“, neboť světelný kabel má tendenci se zatáčet, nicméně nám se to povedlo napotřetí a u dalších svíček již bez problému. Může také pomoci kousek lepící pásky se kterým slepíme konec knotu a kabelu k sobě a po protažení odlepíme.
4.    Plíšek zatlačíme co nejhlouběji. Knot v něm musí končit. Světelný kablík nasadíme na světelné čidlo „strojku“ a protože v plíšku není pevně stisknut, protlačíme ho zatlačením strojku přes celou svíčku. Formu osadíme např. do sklenice tak, aby nám světelný kabel nezavazel. Můžeme ho také hned uštípnout na okraji svíčky, aby ji (na rozdíl od knotu) vůbec nepřečníval. Následně strojek kompletně zalijeme. 

  

5.    POZOR! My jsme světelný kablík hned neuštípli a při další manipulaci se nám ho podařilo nechtíc lehce povytáhnout. Protože směs, kterou jsme zalili strojek ještě nebyla úplně zatuhlá, kablík se nám nepodařilo (díky své zakulacenosti) nasunout zpět do světelného čidla. Strojek jsme tedy museli ze svíčky vykrojit a postup zopakovat.

 

 

Nebyly nalezeny žádné výrobky.

Kategorie