Responzivní design menu

Kategorie
Menu
Nahoru

KREATIVNÍ TVOŘENÍ - NÁVODY / ART CLAY - PLASTICKÉ STŘÍBRO

PLASTICKÉ (MODELOVACÍ) STŘÍBRO - ART CLAY
 
Veškeré komponenty na výrobu najdete na stránkách www.svicky.net a nebo konkrétně ZDE.

 
Nyní zde uvedeme stručný popis jednotlivých druhů výrobků a základní techniky. Na Youtube můžete shlédnout spoustu videí, bohužel ale všechny v angličtině http://www.youtube.com/results?search_query=art%20clay&sm=1 
Jsou zde ukázané i další postupy, např. s využitím otisku textur apod.
Veškeré materiály k této technice můžete vidět ZDE.
 
3 FORMY PLASTICKÉHO STŘÍBRA:
  • pevná - v konsistenci plastelíny
  • pasta - dodává se v kelímku a je řidší
  • třetí varianta je ve stříkačce
​Všechny tyto hmoty se dají ředit vodou. 
 
VÝROBA LÍSTKU: (např. náušničky):
 
Do mističky si dáme trochu pasty, kterou mírně zředíme vodou asi do konzistence smetany. Venku si někde utrhneme pěkný lístek a na spodní stranu naneseme štětcem pastu. Necháme uschnout, naneseme další vrstvu a takto to opakujeme tak dlouho, dokud není vrstva tlustá cca 1 - 1,5 mm. Mezitím si stočíme očko ze stříbrného drátku (pozor! musí to být stříbro 99%, které snese výpal) přičemž jedna strana zůstane delší asi o 3 mm. Tu potom na konec přilepíme kouskem stříbrné pasty. Po té dokonale vysušíme, např. na radiátoru. Nakonec oba lístky položíme vedle sebe na žáruvzdornou podložku - např. šamotovou cihlu (různé druhy se dají koupit ve stavebninách) a vypálíme plynovou pistolí do červeného žáru. Poté vyleštíme drátěným kartáčkem s jemnějšími drátky.
 
SKLENĚNÝ ŠPERK S KORÁLKY:
 
Nejprve si na papír namalujeme tvar šperku. Následně si vyválíme válečky a pospojujeme k sobě, pokud by to nešlo, je možno obě slepované hrany navhčit štětečkem vodou, rozetřít do jemné kašičky a připojit k sobě. Po té si stočíme hlavní očko ze stříbrného drátku 99% a zapíchne do místa, kde bude následně řetízek. Nyní nás čeká komponování korálků, ty navlékneme na stříbrný hřebíček (nemusí být 99°). Na druhou stranu navlékneme stříbrnou kuličku (pokud nemáme, dopředu si ji vyrobíme z plastické hmoty a vypálíme). Hřebíčkem si také uděláme dírky do šperku a do těch pak po vypálení navlečené korálky zapíchneme a přilepíme lepidlem na kov, nebo např. silikonem v kartuši.
 
KULIČKY:
 
Vyrobíme si papírovou kuličku, nebo se také dá koupit hotová. Napíchneme si ji například na delší jehlu a ze stříkačky začneme vytlačovat stříbrnou hmotu. postupně ji tak omotáme celou. Na stříkačky existují 3 druhy špiček, každá má jinou tloušťku. Nakonec vypálíme hořákem, přičemž papírová kulička uvnitř shoří.
 
VÝROBA ŠPERKU:
 
V případě šperku si rovněž nejprve nakreslíme několik motivů, jak by měl šperk vypadat. Vybereme ten nejpěknější. Ze hmoty si pak vyválíme tenký válečet a stočíme podle našich představ.  Mezi to pomocí stříkačky naneseme síťku. Na rubovou stranu pomocí pasty přilepíme stočený plíšek ze stříbra 99%, vysušíme a vypálíme. Do některého oka pak dodatečně můžeme vlepit skleněný kamínek apod.
 
Výroba prstýnku je opět kombinací předchozích návodů. Pokud si ze stříkačky vytlačíme několik tenkých hadů, můžeme je pak stáčet do spirálek a pod. Perličku pak přilepíme do předem vytvarovaného lůžka.
 
Nebyly nalezeny žádné výrobky.

Kategorie