Responzivní design menu

Kategorie
Menu
Nahoru

KREATIVNÍ TVOŘENÍ - NÁVODY / LEPENÉ VITRÁŽE - návod na jejich výrobu

Na těchto našich stránkách najdete různé návody pro práci se sklem - výrobu vitráží technikou tiffany, výrobu spékaného skla - fusing v keramické peci, připravujeme i návod na klasickou vitráž do olověných profilů. 

V tomto návodu se budeme zabývat jednou z náhradních technik - levnější a rychlejší variantu - Lepené vitráže.

Veškeré komponenty pro tuto techniku najdete na stránkách www.tvoreni.top, nebo konkrétněji ZDE.

Výroba je velmi jednoduchá. Motiv si buď navrhneme sami, nebo využijeme předloh, ať už na internetu, nebo se necháme inspirovat některými hotovými vytrážemi. Je ale potřeba ho mít na papíře, který můžeme později roztříhat.  Papír si dáme pod sklo a překreslíme. Následně z papíru vystřihneme jednotlivé dílky, které překreslíme na fólie. Po té je z nich vystřihneme a následně nalepíme na sklo přesně podle předkreslených kontur. Musíme pracovat opatrně, aby nám nevznikaly bublinky. Můžeme si pomáhat válečkem a pokud se nám tam přesto nějaká dostane, fólie se dá odlepit a znovu nalepit. Můžeme nalepovat z jedné, i z obou stran skla. Až máme dílo celé hotové, spáry přelepíme olověnou páskou, rovněž buď z jedné, nebo z obou stran.

Máme v nabídce několik odstínů. Potíž je v tom, že barvy na fotografiích nejsou odpovídající originálu. Přesto že máme na fotografování velmi kvalitní makrotechniku, některé odstíny, zejména červené příliš neodpovídají skutečnosti. Ony jsou totiž mnohem výraznější a velmi pěkné. V případě skutečného zájmu, můžeme poslat vzorky vyžádaných odstínů zdarma dopisem.

   

 

Nebyly nalezeny žádné výrobky.

Kategorie