Responzivní design menu

Kategorie
Menu
Nahoru

KREATIVNÍ TVOŘENÍ - NÁVODY / ŠAMPONY, TEKUTÁ MÝDLA, AROMATERAPIE / TEKUTÝ TĚLOVÝ ŠAMPON - NÁVOD NA VÝROBU

Návod aktualizován v září 2015

Níže uvedený návod byl vložen před datem, kdy již máme k prodeji hotová tekutá mýdla a šampony. Lze zakoupit ZDE. Starší návod ale nadále ponecháváme z důvodu, že jeho výroba vyjde levněji.

Výroba tekutého sprchového mýdla.

Pro náš postup jsme využili velmi kvalitní glycerinové mýdla od Britské firmy STEPHENSON ve formě gelu - CRASTAL JS - možno zakoupit na našich stránkách www.svicky.net, nebo ZDE.

Výroba je velmi jednoduchá. Do kastrólku dáme toto mýdlo a převařenou vodu v hmotnostním poměru 1 díl mýdla a 3 díly vody (např. 100g mýdla a 300g vody). Zvolna vaříme tak dlouho, až se mýdlo dokonale rozpustí. V této fázi máme základní tekuté mýdlo v podstatě hotové. Používáme ho na celé tělo při koupání a sprchování. Je vhodný také jako šampon na vlasy.

Nyní se musíme rozhodnout, jestli vyrobíme klasické sprchové mýdlo s použitím běžných aromat a barviv, nebo si vyrobíme mýdlo s příměsí přírodních esenciálních olejů. 

Pro první případ použijeme směsná universální aromata a barviva - např. ZDE a ZDE

V druhém případě použijeme přírodní esenciální oleje. Tímto postupem získáme skutečně přírodní produkt, který bude pro naši pokožku jemný a ozdravný. Má přirozenou jemnou vůni, neucítíme žádnou "křečovitě" vytvořenou náhražku. Po spláchnutí cítíme, že na pokožce zůstal mikroskopický film esenciálního oleje. V obchodě takovýto šampon v postatě nemáme šanci sehnat. A pokud ano, cena by byla dost vysoká. Další výhodou například je, že při koupeli je nemusíme kapat přímo do vody, čímž se vyhneme pracnému umývání vany po koupeli. Esenci vetřeme přímo do pokožky a zároveň si plně užijeme jejich blahodárného účinku.

Doporučujeme například svěží esenciální olej Rakytník-orange.

Pokud by šampon příliš zhoustnul, můžeme ho kdykoliv přiředit převařenou horkou vodou.

 

Nebyly nalezeny žádné výrobky.

Kategorie