Responzivní design menu

Kategorie
Menu
Nahoru

Měsíček květ s kalichem (Calendulae flos c.c.tot.)

Litujeme, ale toto zboží nelze nyní bohužel objednat.

Vnitřní užití: Čaj - Jedna vrchovatá lžička (květ, list, stonek) na 1/4 litru. 1–2 šálky čaje denně na dospělou osobu jako prevence. 3–4 šálky denně na dospělou osobu jako léčba (polévkovou lžíci každou čtvrt hodinu). Užití: čištění krve, infekční žloutenka, onemocnění jater, škrkavky, průjmy, zánět tlustého střeva, zlepšení trávení, opožděná či bolestivá menstruace.
Tinktura - Plnou hrst květů na 1 litr pálenky (nebo vodky), necháme vylouhovat 14 dnů na slunci nebo při teplotě 20 °C. Užití: zesílení účinků čaje, jako obklad při ranách, pohmožděninách, výronu krve, přetažení svalů, hnisavé vředy, otoky a nádory.

Vnější užití: Mast: Dvě vrchovaté dvouhrstě květů, stonků a listů se na drobno nasekají, 500 g sádla se rozehřeje. Do sádla vsypeme měsíček, necháme vzkypět, zamícháme a odstavíme. Necháme jeden den odstát, pak slabě ohřejeme a přefiltrujeme přes plátno do připravené nádoby. Užití: pooperační jizvy, jizvy, křečové žíly, zánět žil, bércové vředy, omrzliny, spáleniny, vředy, akné, plíseň nohou, proleženiny, podlitiny, popraskaná kůže, řezné rány, hemoroidy, sluneční spáleniny. Pro své hojivé účinky je vhodný do bylinných koupelí.

Kategorie