Responzivní design menu

Kategorie
Menu
Nahoru

KREATIVNÍ TVOŘENÍ - NÁVODY / Smaltování bez pícky

Návod na práci s nízkotavným smaltem do trouby 150 - 200°C

Veškeré komponenty pro tuto techniku najdete na stránkách www.svicky.net , nebo konkrétněji ZDE.

Na tuto techniku potřebujete smaltovací pudr (prášek). Pudr je určený k efektnímu tvoření na kov, sklo, dřevo, porcelán a keramiku. Lze dekorovat také na kámen a jiné materiály, které vydrží zapečení do 180 st. C. Pudr se roztéká a vytvrzuje při teplotě 150°C. Zapékat můžete na plotýnce, v troubě nebo v troubě na čajové svíčky.

Vyberte měděný přívěšek dle libosti mezi předměty k dekoraci. Na smaltování lze použít jakýkoliv kovový materiál, který se Vám bude dobře zpracovávat. Dále můžete použít i skleněné přívěsky. Na e-shopu nabízíme také vše potřebné pro to, abyste kovové přívěsky mohli skutečně pověsit na krk a nemuseli již nikde shánět kovové bižuterní kroužky, drátové náhrdelníky apod., najdete ZDE

Postup výroby si ukážeme na měděném kroužku. Očistěte jej nejprve brusným papírem z obou stran. Položte jej na papír, nebo proužek tvrdšího papíru vytvarovaného do obráceného písmene U. Zasypte vrstvou smaltu cca 1 mm. Následně přesuňte na nehořlavý papír, kovovou mřížku apod. a vypalte v troubě při teplotě a délce výpalu podle návodu. EFCO smalty při 160°C po dobu 3 - 5 minut.

    

Nyní kroužek otočte, položte opět na papír tvaru U a zasypte druhou stranu. Nyní budete potřebovat stojánek do kterého se brož vloží tak, aby se při dalším pálení nepoškodila první strana. Opět vložte do trouby a vypalte.

   

Do brože můžete zakomponovat spirálku z drátu, nebo nějakou kovovou ozdobu - můžete najít ZDE.

    

Můžeme také použít šablonky:

  

 

Nebyly nalezeny žádné výrobky.

Kategorie