Responzivní design menu

Kategorie
Menu
Nahoru

KREATIVNÍ TVOŘENÍ - NÁVODY / COLOURPLAST - misky, svícny / Colourplast - modrá miska

Tato nová technika trochu připomíná fusing - spékané sklo. Veškeré materiály můžete nakoupit na našich stránkách www.svicky.net nebo konkrétněji ZDE

Vybereme jednu z kruhových forem z naší nabídky - podle toho jak chceme mít misku velikou, nebo vezmeme obyčejný plech z trouby. Kulatou ohrádku uděláme ze silnějšího hliníkového drátu (stačí prům. 1,5 mm), nebo hliníkového pásku - obojí najdete ZDE, stočeného proužku plechu, keramické hlíny, a pod. Musí to být ale materiál, který snese teplotu do 200°C.  Následně na ní vytvoříme sypáním granulí motiv. Vložíme do trouby a při 190 až 200 stupních necháme granule rozpustit a poté vychladnout.

  

Z kruhové formy vyklepneme vytvořený kruh a položíme jej na kovovou misku obrácenou dnem vzhůru. My jsme použili nerezovou misku na vodu pro psa.
Vložíme do trouby a při teplotě 180 st.C necháme Colourplast lehnout na misku. Je to v podstatě metoda fusingu bez drahé pece. 

  

Po vychladnutí sejmeme z misky. Vytvořili jsme krásnou vlastní misku. Můžeme obdobným způsobem takto vyrobit i květináč, nápojovou nádobu, talíř, vázu a pod. Colour plast si touto metou lehne i na formy ze sádry či jiných materiálů odolných 180 stupňové teplotě trouby.

Colourplast
Základním materiálem pro tuto techniku jsou malé, barevné polystyrolové nugetky. Aby se změnily na dekorativní destičky, musí se nejprve roztavit v kovové formě ve Vaší pečicí troubě. Colouraplast je pracovní materiál k umělecké tvorbě 21. století. Využívají ho děti, dospělí i umělci. Obrázkové motivy připravené ve formách se roztavením v pečicí troubě změní na originální umělecká díla a ozdobné předměty jako např. závěsné pohyblivé dekorace, „lapače snů“, různobarevné destičky, ozdobné obrázky, a 3-D dekorativní prvky (květiny, motýly, ryby, šperky, atd.).

Nebyly nalezeny žádné výrobky.

Kategorie