Responzivní design menu

Kategorie
Menu
Nahoru

KREATIVNÍ TVOŘENÍ - NÁVODY / COLOURPLAST - misky, svícny / Colourplast - svícen

Tato nová technika trochu připomíná fusing - spékané sklo. Veškeré materiály můžete nakoupit na našich stránkách www.svicky.net nebo konkrétněji ZDE

Vybereme jednu z kruhových forem z naší nabídky - podle toho jak chceme mít misku velikou, nebo vezmeme obyčejný plech z trouby. Ohrádku uděláme ze silnějšího hliníkového drátu (stačí prům. 1,5 mm), nebo hliníkového pásku - obojí najdete ZDE, stočeného proužku plechu, keramické hlíny, a pod. Musí to být ale materiál, který snese teplotu do 200°C.  Následně na ní vytvoříme sypáním granulí motiv. 

     

Vložíme do trouby a při 190 až 200 stupních necháme granule rozpustit (cca 10 - 15 min.) a poté vychladnout. POZOR! Je důležité dát plech do středu trouby, aby se zahříval rovnoměrně.  Pokud byste ho dali např. příliš dolů, spodní topná spirála by mohla plast spálit.

  

Vychladnutý vzor z Colourplastu položíme na misku a opět strčíme do trouby. A posečkáme dokud nám původní vzor lehne na misku (formu).

    

Po vychladnutí sejmeme z misky a ozdobíme svíčkou. Svícny můžeme vyrábět různých tvarů a vzorů.

Colourplast

Základním materiálem pro tuto techniku jsou malé, barevné polystyrolové nugetky. Aby se změnily na dekorativní destičky, musí se nejprve roztavit v kovové formě ve Vaší pečicí troubě. Colouraplast je pracovní materiál k umělecké tvorbě 21. století. Využívají ho děti, dospělí i umělci. Obrázkové motivy připravené ve formách se roztavením v pečicí troubě změní na originální umělecká díla a ozdobné předměty jako např. závěsné pohyblivé dekorace, „lapače snů“, různobarevné destičky, ozdobné obrázky, a 3-D dekorativní prvky (květiny, motýly, ryby, šperky, atd.).

Nebyly nalezeny žádné výrobky.

Kategorie