Responzivní design menu

Kategorie
Menu
Nahoru

KREATIVNÍ TVOŘENÍ - NÁVODY / KŘIŠŤÁLOVÁ PRYSKYŘICE / Desky ke kroužkovému zápisníku

DESKY KE KROUŽKOVÉMU ZÁPISNÍKU

Veškeré komponenty na výrobu najdete na stránkách www.svicky.net a nebo konkrétně ZDE.


 

V tomto návodu si ukážeme, jak si z křišťálové pryskyřice vyrobit přední stranu ke kroužkovému zápisníku.

Podobným způsobem si můžeme udělat i zadní stranu.

 

BUDETE POTŘEBOVAT:

Nejprve si rostlinky naaranžujeme do formy nebo vedle na papír stejného formátu. Výslednou sestavu si vyfotíme. Na dno formy nalijeme tenkou vrstvičku rozmíchané pryskyřice. 

Do té pak naskládáme rostlinky podle fotografie (pokud si sestavu nepamatujeme). Nesnažíme se je nořit pod hladinu, neboť by stejně vyplavaly a navíc by se nořením mohly poškodit. Poté podložku s formou vyvážíme vodováhou, aby byla deska všude stejně silná a necháme zatvrdnout do dalšího dne. Nedoporučujeme vše zahřívat pro rychlejší vytvrdnutí, neboť by mohly z rostlinek vystupovat nežádoucí bublinky. 

Druhý den zalijeme vše druhou vrstvou. Můžeme použít stále pružnou pryskyřici (pozor, míchá se v poměru 1 : 1). Povrch pak zůstane příjemně pružný. 

 

Může se nám stát, že se nám některé dírky z vrchní strany zalijí. Ty pak musíme vrtačkou provrtat, v případě pružné pryskyřice opatrně vyřezat například ostrým nožíkem. Pokud se stane, že se v některých místech na okraji udělají ostré hranky, můžeme je zabrousit brusným papírem. Postupujeme od nejhrubšího po nejjemnější. Broušení a leštění pryskyřice si ukážeme v dalších návodech.

Nebyly nalezeny žádné výrobky.