Responzivní design menu

Kategorie
Menu
Nahoru

KREATIVNÍ TVOŘENÍ - NÁVODY / Vyrobte si ORGONIT

Vyrobte si Orgonit

V tomto návodu se přliš nezabývám lečebným účinkem orgonitu, ale přistupuji k němu spíše jako k talismanu, pěkné věci. O léčivém účinku orgonitu píšu pár vět na konci tohoto návodu.

Na tuto techniku budeme potřebovat formu na jehlan např. ZDE, dále pak zatékavou pryskyřici ZDE, sušené rostlinky a sklenené drtě, kameny a pod. dle vlastního výběru. Mnohé najdete rovněž na stránkách www.tvoreni.top nebo www.svicky.net

Pokud jste úplní začátečníci, přečtěte si nejprve článek "Křišťálová pryskyřice - základní návod" na těchto stránkách.

  

Nyní si vybereme např. dutou sušenou "bobuli". Opatrně ji ze všech stran propícháme silnější jehlou, aby pryskyřice protekla do každého záhybu a zaplnila celou dutinu. Pokud by se tak nestalo, mohly by neustále vystupovat bubliny které by postupně v pryskyřici zatuhly. Vyčnívající stonek zatížíme třeba proužkem skla, aby bobule nevyplavala.

  

Nyní zalijeme rozmíchnou pryskyřicí cca 7 mm pod okraj a necháme zatvrdnout do druhého dne. Přes noc pryskyřice vytvrdne, můžeme tedy naskládat kamínky, skleněné drtě a pod. a dolít až po okraj. Opět necháme zatvrdnout do dalšího dne. Pokud povrch ještě lepká, nebo není úplně vytvrdlý, položíme na radiétor nebo na slunce a necháme ještě několik hodin doschnout. Z formy vyjímáme až úplně vytvrdlý odlitek.

Co je vlastně ORGONIT?

Orgonit vymyslel psychoanalytik rakouského původu Wilhelm Reich v období 2. světové války. Byl to kontraverzní vědec, který nakonec skončil ve vězení, kde také zahynul. Pravý orgonit je ovšem složen z drobných kousků kovu zalitých pryskyřicí. V současné době se do něho přidávají různé kameny s různými léčebnými účinky a stává se tak dobrým obchodním artiklem. Já jsem spíše skeptik a těmto věcem příliš nevěřím, nicméně i kdyby měl účinky pouhého placeba, má své místo na světě a to i pro svou krásu a přitažlivost. Orgonit vyrobený vlastníma rukama pak o to víc bude zahřívat naši duši. 

Zde několik článků o orgonitu:

https://zeny.e15.cz/clanek/domov/orgonit-zazrak-nebo-podvod
https://zeny.e15.cz/clanek/komentare/orgonit-zazrak-nebo-podvod/
https://www.miroslav-zelenka.cz/cz/clanky/orgon--orgonit--orgonici

Nebyly nalezeny žádné výrobky.

Kategorie