Responzivní design menu

Kategorie
Menu
Nahoru

KREATIVNÍ TVOŘENÍ - NÁVODY / KŘIŠŤÁLOVÁ PRYSKYŘICE / Vyrobte si orgonit

VYROBTE SI ORGONIT

Veškeré komponenty na výrobu najdete na stránkách www.svicky.net a nebo konkrétně ZDE.

 

CO JE VLASTNĚ ORGONIT?

Orgonit vymyslel psychoanalytik rakouského původu Wilhelm Reich v období 2. světové války. Byl to kontraverzní vědec, který nakonec skončil ve vězení, kde také zahynul. Pravý orgonit je ovšem složen z drobných kousků kovu zalitých pryskyřicí. V současné době se do něho přidávají různé kameny s různými léčebnými účinky a stává se tak dobrým obchodním artiklem. Já jsem spíše skeptik a těmto věcem příliš nevěřím, nicméně i kdyby měl účinky pouhého placeba, má své místo na světě a to i pro svou krásu a přitažlivost. Orgonit vyrobený vlastníma rukama pak o to víc bude zahřívat naši duši.

 

BUDEME POTŘEBOVAT:

Pokud jste úplní začátečníci, přečtěte si nejprve článek "Křišťálová pryskyřice - základní návod" na těchto stránkách.

Nyní si vybereme např. dutou sušenou bobuli. Opatrně ji ze všech stran propícháme silnější jehlou, aby pryskyřice protekla do každého záhybu a zaplnila celou dutinu. Pokud by se tak nestalo, mohly by neustále vystupovat bubliny které by postupně v pryskyřici zatuhly. Vyčnívající stonek zatížíme třeba proužkem skla, aby bobule nevyplavala.

Nyní zalijeme rozmíchnou pryskyřicí cca 7 mm pod okraj a necháme zatvrdnout do druhého dne. Přes noc pryskyřice vytvrdne, můžeme tedy naskládat kamínky, skleněné drtě a pod. a dolít až po okraj. Opět necháme zatvrdnout do dalšího dne. Pokud povrch ještě lepká, nebo není úplně vytvrdlý, položíme na radiátor nebo na slunce a necháme ještě několik hodin doschnout.

Z formy vyjímáme až úplně vytvrdlý odlitek.

Nebyly nalezeny žádné výrobky.