Responzivní design menu
Responzivní design menu
Návod na výrobu glycerinových mýdel.
Veškeré komponenty pro tuto techniku najdete na stránkách www.svicky.net , nebo konkrétněji ZDE.
Doporučujeme Vám zakoupit jednu z knih o mýdlech, viz odkaz "Knihy, kurzy na výr.svíček, forem, mýdel i jiných technik", ve které jsou popsány podrobné postupy výroby glycerinových i přírodních mýdel, vč. fotografií.
POSTUP VÝROBY GLYCERINOVÝCH MÝDEL:
K výrobě mýdel potřebujeme:
- základní polotovar od Britské firmy STEPHENSON (v naší nabídce). V současné době nabízejí několik druhů - bílý, průhledný, s olivovým olejem, s kozím mlékem, s bambudským máslem nebo měkké průhledné mýdlo Jolly. Podle našich zkušeností z používání vychází nejlépe průhledné mýdlo s olivovým olejem. Je sice trochu měkčí a nažloutlé, ale umývání s ním je skutečně velmi příjemné.
- formy - jednodílné i dvoudílné, plastové nebo silikonové, musí být pružné, aby se mýdlo dalo vyklopit
- barvy (z naší nabídky - kombinací žluté, modré a červené namícháme jakýkoliv odstín.) Více informací o barvách níže.
- aromata pro přivonění mýdel. V současné době jsou výhodná aromata universální, do svíček i mýdel. Aromata jsou směsí syntetických a přírodních vůní. Existují i čistě přírodní aromata, například od firmy Saloos. Bohužel, čistě přírodní aromata jsou příliš drahá a tak cenově dostupná jsou jen některá, která se dají ve větším množství snadno lisovat.
- kastrólek a teploměr a další nářadí, možno zakoupit ZDE
Výroba glycerinových mýdel je velmi obdobná výrobě svíček. Polotovar rozehřejeme v kastrólku ve vodní lázni na max. 80°C, přibarvíme, přikápneme aroma a lijeme do forem. Můžeme různě promíchávat různé barvy a vymýšlet různá duhová zabarvení.
Do mýdel můžeme vkládat dekorační předměty - kukuřici, kávová zrna, kamínky, mušle, umělé a sušené květiny. Nejprve nalijeme první vrstvu, na ni potom naskládáme předměty a zalijeme druhou vrstvou. Jedna vrstva může být barevná.
Podle nových poznatků používáme barvy:
Rozpustné – jsou dostupnější, dají se s nimi vytvořit tisíce zářivých odstínů a nekalí čiré mýdlo. V mýdle se beze zbytku rozpustí. Zásadní nevýhodou je, že se po čase začnou prolívat barevné vrstvy, takže mýdlo rychle ztrácí na kvalitě.
Pigmentové – přímo pro mýdla se doposud nevyrábějí, proto jako náhradu používáme naprosto neškodné prstové barvy. Barva se skládá z jemného barevného prášku, který neprostupuje do dalších vrstev mýdla. Nevýhodou je, že částečně kalí transparentní mýdlo.
Tvorba webových stránek – AiVision, s.r.o. | Redakční systém AiPublisher