Responzivní design menu
Responzivní design menu
VÝROBA BYLINKOVÉHO MÝDLA Z HMOTY REBATCH
Veškeré komponenty na výrobu najdete na stránkách www.svicky.net a nebo konkrétně ZDE.
Levandule je hojivá, má příznivé účinky na psychiku a krásně voní. Měsíček je rovněž hojivý při různých oděrkách, poraněních kůže, spáleninách a pod. Společně se doplňují nejen v hojivých účincích, ale také barevně. Společně překrásně voní a mytí s ním je nezapomenutelným zážitkem.
Mýdlová hmota REBATCH slouží k výrobě mýdel studenou (ale i teplou cestou). Postup je velmi jednoduchý a je možno s ní tvořit i s dětmi bez nebezpečí popálení a pod. Hmota REBATCH zde. Můžeme ale také použít rozdrcené mýdlové vločky.
Návod na jejich zpracování najdeme v odstavci Příprava mýdlových vloček.
Nejprve mýdlovou hmotu nastrouháme na struhadle na drobné šupinky. Nachystáme si dopředu další ingredience podle potřeby: práškovou skořici, mletou kávu, kozí nebo kravské mléko, vodu, glycerin. Podle potřeby aroma nebo vonný olej, avšak toto mýdlo dostatečně voní vlastní vůní levandule a měsíčku. Pro zjemnění můžeme přidat pár kapek olivového nebo jiného, za studena lisovaného oleje, bambuckého másla apod.
Pokud děláme mýdlo z barevně nevýrazných ingrediencí, můžeme přidat i malé množství barvy do mýdel.
Nyní si připravíme formu, do které mýdlo vtlačíme. Můžeme použít plastovou vaničku. Do ní je vhodé vložit mikrotenovou fólii, abychom hotové mýdlo snáze vyklopili. Na 3 mýdla můžeme použít skleněnou formu, kterou si snadno vyrobíme sami. Např: 4 mm - 2 ks 7 x 6 cm a 2 ks 7 x 9 cm nebo můžete zakoupit v našem e-shopu již složenou ohrádku. Z nich slepíme ohrádku.
Nyní si připravíme bylinky. Můžeme je dát do mixéru aby se větší kousky zmenšily. Následně zalijeme horkou vodou a necháme cca 3 - 5 minut vyluhovat. V případě hmoty REBATCH celých 150 ml, v případě drcených mýdlových vloček pouze 80 ml a do druhé skleničky si nachystáme 70 ml glycerinu.
Nyní dáme do mýdlové drtě všechny ingredience. Směs dobře promícháme do konzistence husté kaše a natlačíme do formy. Musíme pracovat vcelku rychle, neboť mýdlo začne vsakovat vodu a rychle tuhnout.
Nyní necháme do druhého dne zatuhnout. Potom je odformujeme a necháme položené na dřevěných tyčinkách (nebo i na špejlích) nebo na prodyšné podložce 3 - 5 dnů vysychat. Následně kostku rozřežeme na jednotlivá mýdla a ihned balíme do celofánu, aby dále nevysychalo. Stačí i uzavřít do igelitového sáčku se zipem a pod.
Množství ze 250 g mýdlové hmoty vystačí na 3 ks mýdel.
Podobným způsobem můžeme dělat i jiná mýdla s různými přísadami.
Tvorba webových stránek – AiVision, s.r.o. | Redakční systém AiPublisher