Responzivní design menu

Kategorie
Menu
Nahoru

KREATIVNÍ TVOŘENÍ - NÁVODY / RUČNÍ VÝROBA MÝDEL / Výroba skořicového mýdla z hmoty Rebatch

VÝROBA SKOŘICOVÉHO MÝDLA Z HMOTY REBATCH

Veškeré komponenty na výrobu najdete na stránkách www.svicky.net a nebo konkrétně ZDE.


 

Mýdlová hmota REBATCH slouží k výrobě mýdel studenou (ale i teplou cestou). Postup je velmi jednoduchý a je možno tvořit i s dětmi bez nebezpečí popálení a pod. Můžeme ale také použít rozdrcené mýdlové vločky. Návod na jejich zpracování najdeme v odstavci "Příprava mýdlových vloček" ZDE.

 

BUDEME POTŘEBOVAT:

Nejprve mýdlovou hmotu nastrouháme na struhadle na drobné šupinky. Nachystáme si dopředu další ingredience podle potřeby: práškovou skořici, mletou kávu, kozí nebo kravské mléko, vodu, glycerin. Podle potřeby aroma nebo vonný olej, avšak toto mýdlo dostatečně voní vlastní vůní skořice a kávy. Pro zjemnění můžeme přidat pár kapek olivového nebo jiného, za studena lisovaného oleje, bambuckého másla apod. Pokud děláme mýdlo z barevně nevýrazných ingrediencí, můžeme přidat i malé množství barvy do mýdel.

Nyní si připravíme formu, do které mýdlo vtlačíme. Jednak můžeme použít plastovou vaničku. Do ní je vhodé vložit mikrotenovou fólii, abychom hotové mýdlo snáze vyklopili. Na 3 mýdla můžeme použít skleněnou formu, kterou si snadno vyrobíme sami. např. 4 mm - 2 ks 7 x 6 cm a 2 ks 7 x 9 cm. Nebo můžete zakoupit v našem e-shopu již složenou ohradku. Z nich slepíme ohrádku.

Nyní dáme do mýdlové drtě všechny ingredience. Naposledy nalijeme vodu nebo mléko. Směs dobře promícháme do konzistence hustší kaše a natlačíme do formy. Musíme pracovat vcelku rychle, neboť mýdlo začne vsakovat vodu (mléko) a rychle tuhnout.   

Nyní necháme do druhého dne zavadnout. Potom je odformujeme a necháme položené na dřevěných tyčinkách (nebo i na špejlích) 3 - 5 dnů vysychat. Následně kostku rozřežeme na jednotlivá mýdla a ihned balíme do celofánu, aby dále nevysychalo. Stačí i uzavřít do igelitového sáčku se zipem a pod.

Množství ze 250 g mýdlové hmoty vystačí na 3 ks mýdel ze skleněné ohrádky.

Podobným způsobem můžeme dělat i jiná mýdla s různými  přísadami.

Nebyly nalezeny žádné výrobky.