Responzivní design menu

Kategorie
Menu
Nahoru

KREATIVNÍ TVOŘENÍ - NÁVODY / Výroba skořicového mýdla z hmoty REBATCH

Návod byl vytvořen v září 2015

Výroba skořicového mýdla, 

Mýdlová hmota REBATCH slouží k výrobě mýdel studenou (ale i teplou cestou). Postup je velmi jednoduchý a je možno s ní tvořit i s dětmi bez nebezpečí popálení a pod. Hmotu REBATCH nejdeme ZDE, ostatní materiál v našem e-shopu zde: www.svicky.net. Můžeme ale také použít rozdrcené mýdlové vločky (možno zakoupit ZDE). Návod na jejich zpracování najdeme v odstavci "Příprava mýdlových vloček" ZDE.

Budeme potřebovat:

250 g mýdlové hmoty REBATCH, nebo drcených mýdlových vloček
- do hmoty REBATCH - 150 ml převařené horké vody, mléka, 
- do drcených mýdlových vloček - 
80 ml vody + 70 ml glycerinu
3/4 kávové lžičky kávy
3/4 kávové lžičky skořice

Nejprve mýdlovou hmotu nastrouháme na struhadle na drobné šupinky. Nachystáme si dopředu další ingredience podle potřeby: práškovou skořici, mletou kávu, kozí nebo kravské mléko, vodu, glycerin. Podle potřeby aroma nebo vonný olej, avšak toto mýdlo dostatečně voní vlastní vůní skořice a kávy. Pro zjemnění můžeme přidat pár kapek olivového nebo jiného, za studena lisovaného oleje, bambudského másla a pod. Pokud děláme mýdlo z barevně nevýrazných ingrediencí, můžeme přidat i malé množství barvy do mýdel.

  

Nyní si připravíme formu, do které mýdlo vtlačíme. Jednak můžeme použít plastovou vaničku o objemu 1 litr, kterou můžete zakoupit ZDE. Do ní je vhodé vložit mikrotenovou fólii, abychom hotové mýdlo snáze vyklopili. Na 3 mýdla můžeme použít skleněnou formu, kterou si snadno vyrobíme sami. U sklenáře si necháme uřezat skla tl. 4 mm - 2 ks 7 x 6 cm a 2 ks 7 x 9 cm. Necháme zabrousit hrany (sámovat), abychom se při manipulaci nepořezali. Nebo můžete zakoupit v našem e-shopu již složenou ohradku. Z nich slepíme ohrádku.

 

Nyní dáme do mýdlové drtě všechny ingredience. Naposledy nalijeme vodu nebo mléko. Směs dobře promícháme do konzistence hustší kaše a natlačíme do formy. Musíme pracovat vcelku rychle, neboť mýdlo začne vsakovat vodu (mléko) a rychle tuhnout.   

  

Nyní necháme do druhého dne zavadnout. Potom je odformujeme a necháme položené na dřevěných tyčinkách (nebo i na špejlích) 3 - 5 dnů vysychat. Následně kostku rozřežeme na jednotlivá mýdla a ihned balíme do celofánu, aby dále nevysychalo. Stačí i uzavřít do igelitového sáčku se "zipsem" a pod.

Množství ze 250 g mýdlové hmoty vystačí na 3 ks mýdel ze skleněné ohrádky a 1 ks ručně vymodelovaného mýdla.

   

Podobným způsobem můžeme dělat i jiná mýdla s různými  přísadami. 

 

 

 

 

 

Nebyly nalezeny žádné výrobky.

Kategorie