Responzivní design menu

Kategorie
Menu
Nahoru

KREATIVNÍ TVOŘENÍ - NÁVODY / RUČNÍ VÝROBA SVÍČEK / Barvy, aromata a zdobení svíček

ZDOBENÍ A BARVENÍ SVÍČEK

Veškeré komponenty na výrobu najdete na stránkách www.svicky.net a nebo konkrétně ZDE.


 

K barvení a zdobení nejčastěji používáme:
 
Barvivo je vhodné do svíček, gelů, parafínu, sojového i palmového vosku, směsí i včelího vosku. Barvy je možné mezi sebou míchat. Množství 2 g obarví cca 1 kg parafinu či gelu, kombinací těchto barev je možno dosáhnout velké škály odstínů.
 
Barvy se rozpouští do celé hmoty svíčky. Používají se do všech vosků, parafínů i gelu. Jejich výhoda je, že se rozpustí beze zbytku a tudíž se při hoření beze zbytku spálí.
 
Pigment za denního světla absorbuje světlo a ve tmě svítí. Použítí do gelových, voskových svíček, bezbarvých laků, pryskyřic, lepidel a mýdlových hmot.


 
Jsou sice jasnější a výraznější, skládají se ovšem z drobných barevných teček, které neshoří, postupně se hromadí u knotu a svíčku následně udusí. Proto je používáme jen pro povrchovou úpravu svíčky. Můžeme je rozpustit např. v parafínu a hotovou svíčku do nich zanořit.
 
Jsou vodou ředitelné barvy na svíčky na které používáme štětce nebo tupovací houbičky. Barvy je možno míchat na různé odstíny. Ředíme je vodou, štětec umýváme také vodou. Barvy můžeme zakoupit samostatně a nebo v SADĚ.
 
Voskový liner je lehce viskózní barva na malování vosku, která se nanese přímo na podklad (vosk, folii, dřevo, sklo, kov, lepenku, pěnový polystyren – styropor). Malovacím hrotem pera můžete vytvářet body, čáry nebo jím pokrýt celou plochu. Podle teploty a množství nánosu činí doba schnutí 3–5 hodin. Barvy jsou na voskové bázi. Při hoření nevylučují žádný zápach ani kouř.
 
Na psaní, zdobení a malování svíček. Na vodní bázi a se širokým zkoseným hrotem, který vytváří tenkou i silnou čáru. Rychleschnoucí (cca 2-3 min). Vhodný také pro dřevo, sádrové figurky a papírové techniky. Před použitím je nutné ho protřepat a napustit hrot jemným zmáčknutím o podložku, dokud se neobjeví barva.
 
Natřením svíček tímto efektním lakem můžete docílit jejich působivého starodávného vzhledu. Po uschnutí vrstvy laku může být svíčka volitelně natřena krémovou barvou nebo pomalována voskovým perem nebo  lesklou barvou na vosk. Po několika minutách začne vrstva barvy praskat a vytvoří se na ní malé trhlinky, které svíčce dodají starobylý, a tím pádem i drahocenný vzhled.
 
Lak na svíčky je určený k zanořování, stříkání i nanášení štětcem. Lak je lesklý, výborně kryje a drží i na lesklém voskovém povrchu. Tento lak je vhodný i pro řezané svíčky. TIP: do laku můžete vsypat glitry- třpytky a po promíchání svíčky zanořit.
 
Laky na svíčky jsou určené k zanořování, stříkání i nanášení štětcem. Laky výborně kryjí a drží i na lesklém voskovém povrchu.
 
Lepidlo pro ubrouskovou techniku a dekupáž na svíčkách je nehořlavé, saténové a vodou ředitelné. Toto lepidlo zajišťuje, že ubrousky ani lak nezpůsobí při hoření knotu spálení ubrousku a vzniku zápach při hoření.
 
Barvy se kapou na vodní hladinu a hotové svíčky se do nich zanořují a tvoří mramorové obrázky.
 
Extra jemný metalický pigment pro vnitřní i povrchové barvení odlévacích voskových hmot, mýdla, pryskyřice, laků a pod. Jelikož se jedná o pigment v podobě velmi jemného prášku, může být též smíchán s laky a glazurami na svíčky, konečným lakem, mozaikovým lakem a pod. Vznikne tak metalický dekorativní kovový lak.
 
Je vhodný pro tisk fotografií, obrázků, kreslení a text. Vhodný pro laserové tiskárny, voděodolné fixy a embosing. Vámi vybraný motiv, vystřihnete a následně sejmete ve vodě jako obtisk a přenesete na svíčku.
 
Formičkami na cukroví, ostrým nožem a pod. vykrojíte tvar ozdoby. Tu pak přiložíte ke svíčce a teplem dlaně přilepíte. Fólie se teplem dlaně stočí i na kulaté svíčky.
 
Můžeme buď odlít do forem na ozdoby, pomocí forem a voskové hmoty. Ozdoby můžeme nabarvit, za tepla stočit podle tvaru svíčky a přilepit samolepkovým lepidlem nebo voskovým lepidlem z naší nabídky.
 
Vosková směs, která vytváří na svíčce dekorativní mramorový povrch. Dodáváme v bílé barvě, ale dá se obarvit rozpustnými i pigmentovými barvami do svíček z naší nabídky.
 
 

Do svíček můžeme také použít:
 
Používáme vždy jen určené do svíček. Pokud použijeme jakékoliv jiné, při pálení mohou vzniknout škodlivé výpary. Agresivnější aromata mohou také naleptat formu, čímž ji nenávratně zničí.
 
Jsou vhodné pro výrobu svíček, mýdel, solí, do aromalampy a pro Aromaterapii
Nebyly nalezeny žádné výrobky.