Responzivní design menu

Kategorie
Menu
Nahoru

KREATIVNÍ TVOŘENÍ - NÁVODY / NÁVODY NA RUČNÍ VÝROBU SVÍČEK - základní návody / Barvy, aromata a zdobení svíček

Zdobení a barvení svíček 

Veškeré komponenty pro tuto techniku najdete na stránkách www.svicky.net , nebo konkrétněji ZDE.

Barvy na svíčky existují dvojí - rozpustné a pigmentové. 

Rozpustné barvy se rozpouští do celé hmoty svíčky. Používají se do všech vosků, parafínů i gelu. Jejich výhoda je, že se rozpustí beze zbytku a tudíž se při hoření beze zbytku spálí.

Pigmentové barvy jsou sice jasnější a výraznější, skládají se ovšem z drobných barevných "teček", které neshoří, postupně se hromadí u knotu a svíčku následně "udusí". Proto je používáme jen pro povrchovou úpravu svíčky. Můžeme je rozpustit např. v parafínu a hotovou svíčku do nich zanořit.

Aromata používáme vždy jen určené do svíček. Pokud použijeme jakékoliv jiné, při pálení mohou vzniknout škodlivé výpary. Agresivnější aromata mohou také naleptat formu, čímž ji nenávratně zničí.

Na svíčky můžeme také malovat různými barvami z naší nabídky. Jde to také temperovými barvami, které rozmícháváme vodou s několika kapkami saponátu, aby lépe ke svíčce přilnula. Aby se barva nesmazávala, namočíme po té několikrát svíčku do liholaku ředěného denaturovaným lihem - cca 30%. Na válcové svíčky můžeme lepit různé plastické reliéfky. Formičky se dnes dají koupit v hračkářstvích. Vhodné je také používat formy cukrářské, nebo na pečivo.

Parafinové ozdoby můžeme buď odlít do forem na ozdoby, nebo vykrojit pomocí vykrajovátek z voskových fólií. Ozdoby můžeme nabarvit, za tepla stočit podle tvaru svíčky a přilepit samolepkovým lepidlem nebo voskovým lepidlem z naší nabídky.

Můžete také použít STAR WAX – podrobný popis je uveden přímo u výrobku.

Na svíčky je možné též použít obtiskový papír z naší nabídky, který se dá potisknout v inkoustové tiskárně.

 
Nebyly nalezeny žádné výrobky.

Kategorie