Responzivní design menu

Kategorie
Menu
Nahoru

KREATIVNÍ TVOŘENÍ - NÁVODY / RUČNÍ VÝROBA SVÍČEK / Výroba plochých svíček

VÝROBA PLOCHÝCH SVÍČEK
 
Veškeré komponenty na výrobu najdete na stránkách www.svicky.net a nebo konkrétně ZDE.
 
K této technice s výhodou využijeme forem na ozdoby. Výroba je velmi jednoduchá a zvládne ji i začátečník. Nejprve si do poloviny tloušťky formy nalijeme roztavenou parafínovou svíčkovou směs. Je to směs parafínu se stearinem, aditivem nebo Kera+. Podrobný návod na přípravu směsi najdeme na těchto stránkách pod odkazem "Návody na ruční výrobu svíček - základní návody" a následně pododkazu Výroba svíček do forem.
 
POZOR!!! Voskovou směs musíme nalívat při maximální teplotě 80°C, při vyšší by se forma zkroutila a zničila. Teplotu měříme teploměrem na zavařování, nebo vpichovým teploměremNásledně si do horkého vosku ponoříme knot o tl. 8 - 20 mm z nabídky  a mezi prsty ho necháme vytvrdnout.

Nyní jej položíme na vytvrdlou polovinu svíčky a zalijeme po vrchní plochu formy. Uděláme i malý kopeček, protože parafín se tuhnutím smršťuje a svíčka by pak byla moc tenká.

  

Aby svíčka stála, vyrobíme si podstavec. Do nějakého kelímku nalijeme cca 0,5 cm parafínové směsi, necháme zavadnout a svíčku do ní zapíchneme.

V poslední fázi svíčku nazdobíme barvičkami a fóliemi na svíčky.

 

Formy na ozdoby na svíčky ale můžeme využít na spoustu dalších dekorací.

 

Nebyly nalezeny žádné výrobky.