Responzivní design menu

Kategorie
Menu
Nahoru

KREATIVNÍ TVOŘENÍ - NÁVODY / RUČNÍ VÝROBA SVÍČEK / LED dioda - nový postup

LED DIODA - NOVÝ POSTUP

Veškeré komponenty na výrobu najdete na stránkách www.svicky.net a nebo konkrétně ZDE.


 

 
Aplikace led diod do svíček je trochu složitější, proto zde uvádíme postupy. Nabízíme postup starší - s plíškem, nebo novější - s plechovou trubičkou, která je nyní k LED diodám dodávána. Oba jsou stejně složité, novější návod je efektnější, ale pro úplnost uvádíme i návod starší.
 
Doporučujeme používat jeden z těchto postupů, neboť Vám ušetří spoustu práce a neúspěchů při instalaci světelného kabelu.
Je nutné, aby svíčka přestala hořet několik mm nad strojkem, jinak by vlivem tepla mohlo dojít k explozi diod. Tento požadavek jde snadno splnit, pokud bude knot schovaný v trubičce nad strojkem.
 
Takto správně sestavenou svíčku lze bez obavy prodávat i dalším, neinformovaným osobám.
 
 
POSTUP:
 
1. Odlijeme svíčku, přičemž namísto knotu vložíme do formy silnější drát. Používáme směs s aditivem, nikoliv stearinem, aby byla zajištěna co největší průsvitnost svíčky. V okamžiku, kdy se začne parafín vlivem smršťování propadat, nedolíváme, ale vytvoříme pro strojek kapsu dostatečné hloubky.

 

2. Jakmile svíčka téměř úplně zatuhne, vyndáme pomocí kleští drát a otvor upravíme tak, aby do něj strojek bez problému vešel.

3. Nyní nasuneme světelný kabel do černé trubičky na strojku a vytvrzený knot vedle něho. Na oboje nasuneme plechovou  trubičku. 

 

4. Knot společně se světelným kabelem protáhneme svíčkou. Musí být bezprostředně vedle sebe. Tato manipulace je asi největším oříškem, neboť světelný kabel má tendenci se zatáčet, nicméně může si pomoci kouskem lepící pásky se kterým slepíme konec knotu a kabelu k sobě a po protažení odlepíme. Po celou dobu musíme zasunovat opatrně tak, aby neodpadl strojek.

 

5. Pokud vznikne kolem strojku někde dutina, zalijeme ji. Nakonec uštípneme světelný kablík hned u kraje svíčky (knot samozřejmě necháme delší). 

Nebyly nalezeny žádné výrobky.