Responzivní design menu

Kategorie
Menu
Nahoru

KREATIVNÍ TVOŘENÍ - NÁVODY / RUČNÍ VÝROBA SVÍČEK / Zpracování zbytků starých svíček

ZPRACOVÁNÍ ZBYTKŮ STARÝCH SVÍČEK
 
Veškeré komponenty na výrobu najdete na stránkách www.svicky.net a nebo konkrétně ZDE.

 
V průběhu roku se nám nahromadí zbytky svíček a odpadu při výrobě svíček, které je nám líto vyhodit. Málokdo však ví, že se z nich velmi snadno dají opět vyrobit další svíčky.
 
Nástroje které budeme potřebovat najdeme ZDE.
 

POZOR!!! Je ale nutno zpracovávat jen zbytky, ve kterých nejsou použity pigmentové barvy. Ty se používají jen na vnější máčení svíček, takže pokud se nám tam trocha dostane, není to na závadu. Pigmentové barvy se totiž ve vosku nerozpustí. Jsou složeny s mikroskopických drobků barvy, které k sobě po zapálení přitahuje knot. Po čase ho tak zalepí, že svíčka postupně zhasíná, až zhasne úplně.

 

POSTUP:
Zbytky svíček roztřídíme zhruba podle barev. Každou hromádku postupně roztavíme v kastrólku. Do směsi přidám asi (není nutno vážit) 20 - 30 % stearinu, nebo 5 - 10 % canditivu. Tyto materiály spojí a aktivují směs pro další použití. Po té postupně přes cedníček s velmi malými oky nebo přes síto nalijeme na linoleum s vyskládanými ohradníky, nebo do pevnějšího kelímku a pod. Získáme tak materiál pro další použití při výrobě svíček. 

 

Nebyly nalezeny žádné výrobky.