Responzivní design menu

Kategorie
Menu
Nahoru

KREATIVNÍ TVOŘENÍ - NÁVODY / NÁVODY NA RUČNÍ VÝROBU SVÍČEK - základní návody / Výroba gelových svíček

Výroba gelových svíček 

Veškeré komponenty pro tuto techniku najdete na stránkách www.svicky.net , nebo konkrétněji ZDE.

Pozor! Pozor! Gel roztápějte zásadně v hrnci nebo plechovkách ponořených do jiného hrnce s vodou. Můžete také využít troubu, kde lze nastavit vcelku přesně teplotu. Na plechovky používejte kleště - viz naše nabídka - odkaz "Knoty, plíšky a další výr. nutné pro výrobu svíček." Pokud jej budete roztápět přímo na plotně, po celou dobu procesu tavení bedlivě sledujte a v okamžiku, kdy se začne z gelu mírně kouřit, ihned z plotýnky odstavte!!! 

Pokud se Vám kdykoliv stane, že se gel vznítí, není třeba podléhat panice, stačí mít po ruce např. talíř, kterým hrnec zakryjeme a plamen tak okamžitě uhasíme.

1.     Do různých hrnců (vhodné jsou hrnce s dlouhou rukojetí a jazýčkem pro vylévání) si připravte různě obarvené gely. 

2.     Skleničky pro výrobu svíček by měly mít tvar, který směrem do vrchu není příliš zúžený. 

3.     Ustřihněte si knot tak dlouhý, aby přesahoval hloubku skleničky ca o 1 cm a kleštičkami stiskněte do plíšku. 

4.     Knot s držáčkem přilepte do středu skleničky silikonem, chemoprenem nebo jiným vhodným lepidlem. Po zaschnutí horní část knotu vložte mezi dvě špejle, které položíte na horní okraj skleničky a propíchnutím knotu špendlíkem zafixujete. Zafixovat můžete také propíchnutím knotu delší jehlou a jejím opřením o okraje skleničky. . 

5.     Nyní začínáme vytvářet různé umělecké varianty. Můžeme vkládat např. mušličky, kamínky, korálky apod. Vkládáme li hořlavé předměty – např. sušené rostliny apod. je nutno je dávat co nejdále od knotu. I tak hrozí velké nebezpečí, že až k nim svíčka dohoří, vznítí se. V takovémto případě je nutno mít svíčku neustále na očích. 

6.     Pokud se Vám kdykoliv stane, že se svíčka vznítí, není třeba podléhat panice, stačí mít po ruce např. talířek, kterým skleničku zakryjeme a plamen tak okamžitě uhasíme. 

7.     Velmi pěkný efekt dosáhneme, když do skleničky nalámeme kousky studeného gelu a ty pak zalijeme roztaveným. Vznikne křišťálová struktura. Po zatuhnutí potom nalijeme cca 0,5 cm barevného gelu. Ten se po několika dnech začne prolínat s čirým a vznikne tak pozvolný přechod. 

Nebyly nalezeny žádné výrobky.

Kategorie