Responzivní design menu

Kategorie
Menu
Nahoru

Výroba forem 

Veškeré komponenty pro tuto techniku najdete na stránkách www.svicky.net , kategorie "Komponenty pro výrobu forem"

V současné době jsou již dostupné vysokopevnostní silikony RTV, u kterých nehrozí natržení. Výroba forem je pak velmi jednoduchá - kolem modelu uděláme ohrádku z PET lahve, plechu, tvrdého papíru, linolea a pod., spoj slepíme lepící páskou.  Následně si na podložku rozválíme plastelínu na tloušťku alespoň 1 cm, u větších forem raději víc a ohrádku do ní zamáčkneme co nejhlouběji. Můžeme ji také oblepit lepící páskou (na obrázku), ale musí to být uděláno poctivě, aby silikon skulinami nevytekl. Po té dovnitř vložíme model - pozor, od každého místa modelu by měla být nejmenší vzdálenost k ohrádce alespoň 7 mm. Model je většinou nutno separovat, nejlépe mýdlovým roztokem. Pokud by ho voda narušila, používáme separátor parafínový. Všechny pomůcky najdeme ZDE. Po té si rozmícháme silikon s katalizátorem a model zalijeme. V případě větších forem naléváme silikon po vrstvách s cca půlhodinovým odstupem, aby vysoký tlak neporušil některý spoj ohrádky. 

Po odformování je nutno formu podélně rozřezat ostrým nožem jedním, nebo i několika řezy podle potřeby a vyjmout model. Pro další nalívání pak stačí stáhnout formu gumičkami nebo lépe stretch fólií a může se odlívat. Silikony a ostatní komponenty na výrobu forem najdete ZDE

Pro složitější modely a při potřebě ušetřit za dražší silikon (kterého se navíc při výrobě podle popisu výše spotřebuje mnohem více), objednejte si náš DVD kurz, ve kterém je podrobně, krok po kroku popsána výroba dvoudílné lukoprenové formy. DVD kurz jsme sestavovali sami. Vychází z našich dlouholetých poznatků a zkušeností a díky němu se vyvarujete spousty začátečnických chyb a zmetků. Ušetříte spoustu času a i materiálu, čímž se Vám tato investice zaručeně vrátí. Navíc je v ceně tohoto kurzu telefonické poradenství.

Kurz je na nosiči DVD a lze ho přehrát na běžném stolním či přenosném DVD i na počítači. Lze zakoupit ZDE.

Nebyly nalezeny žádné výrobky.